přístupnosti

• Zvýraznění odkazů
  • Zvětšení textu

Logopedická péče

• Prevence logopedických vad probíhá každý 2.týden ve třídách Berušky, Rybičky, Motýlci a Želvičky, kde s dětmi pracují logopedické asistentky Radomíra Zajícová, Kateřina Panková Klečková, Markéta Jiroutková, Kristýna Mlatečková, Eliška Ulrychová a Jana Daníčková. Při logopedické prevenci je nutná spolupráce s rodiči (např. artikulační cvičení, pracovní listy apod.)

Divadelní představení

• S dětmi dojíždíme do Východočeského divadla, Východočeské galerie i na ostatní scény města Pardubic, nebo se divadelní představení konají přímo v MŠ.

Škola v přírodě

• S nejstaršími dětmi vyjíždíme na jaře (květen - červen) na 5 – 6 dní do »Školy v přírodě«.

Předplavecký výcvik

• S předškolními dětmi navštěvujeme Aquacentrum Pardubice

Kurz lyžování dětí od 4 let

• zajišťuje společnost Ski fanatic

Kurz In-line bruslení

• zajišťuje společnost Ski fanatic

Den otevřených dveří

• Pořádání návštěvních dnů pro rodiče a jejich děti, které teprve do MŠ nastoupí.

Spolupráce se ZŠ

• Návštěva učitelek MŠ v 1. třídách ZŠ v průběhu školního roku

• Návštěva nejstarších „předškoláků“ v 1. třídě ZŠ ještě před jejich zápisem do základní školy - zúčastní se vyučovací hodiny (duben).

• Přednáška učitelky ZŠ "O školní zralosti" na třídní schůzce pro rodiče dětí, které půjdou k zápisu do ZŠ.

• Návštěva učitelky ZŠ v naší mateřské škole na konci školního roku - informuje se o dětech, které půjdou do 1. třídy po prázdninách (červen).

Spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP)

• Spolupracujeme s psycholožkou z PPP. Dochází do naší MŠ sledovat většinou hyperaktivní děti, problémy konzultuje s pedagogickými pracovnicemi. Dále spolupracujeme s PPP při vypracování posudků pro děti s odkladem školní docházky.

Spolupráce s rodinou

Schůzky s rodiči:

• před začátkem školního roku - pro rodiče nově přijatých dětí

• na začátku školního roku (organizace života MŠ, vnitřní řád, akce MŠ, …)

• před zápisem do ZŠ s přednáškou učitelky ZŠ nebo psycholožky na téma “Školní zralost”

• před odjezdem do školy v přírodě (organizace, náplň, placení a další informace) individuální konzultace s rodiči o problémech, ale i úspěších dětí

Účast rodičů na předpokládaných společných akcích:

• příjezd SV. MARTINA NA BÍLÉM KONI - akce na školní zahradě pro děti a rodiče spojená s lampiónovým průvodem

• VÁNOČNÍ POSEZENÍ - výroba vánoční dekorace (dárečku) + zpěv koled – akce pro děti s rodiči

• ČARODĚJNICE – akce na školní zahradě

• besídka – ke DNI MATEK

• LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY –  tradiční akce pro děti, které po prázdninách odchází do prvních tříd